up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

top
load

Jak biegać z kijkami do biegania

Stosowanie kijków do biegania w terenie stało się bardzo popularne w ultramaratonach. Niegdyś ograniczone tylko do wyścigów europejskich, kijki do biegania ultra są teraz widoczne niemal wszędzie. Dzięki postępom w materiałach i konstrukcji, które pomogły uczynić kijki do biegania lżejszymi i łatwiejszymi do przenoszenia. La Sportiva , Raidlight , Dynafit , Ultimate Direction i Scott to wiodące marki oferujące najlepsze kijki do biegania w terenie.

Techniki korzystania z kijków do biegania

Kijki do biegania poprawiają napęd i stabilność oraz pozwalają rozłożyć całkowitą masę podczas biegu pod górę lub z góry. Kijki do biegania w terenie można wykorzystywać na trzy różne sposoby.

Zmienny
Ta technika jest w pełni symetryczna, gdy lewy i prawy kijek do biegania musi być zsynchronizowany z Twoim krokiem. Pozwala to natychmiast ruszyć do przodu i najlepiej nadaje się do szybkich kroków.

Zakład podwójnych kijków do biegania
W bardziej stromym terenie najlepszą techniką jest użycie obu kijków do biegania i wykonanie 3 kroków. Dzięki tej metodzie możesz również lekko zrównoważyć uderzenia kijami, aby zmienić wygięcie i dostosować się do kamieni, które są na drodze.

Fabryka kijów do biegania z przesunięciem
Czasami biegacze nie mają doświadczenia z szybkim bieganiem przy użyciu techniki naprzemiennej. W takim przypadku powinieneś wybrać metodę z przesunięciem tyczki, która jest kombinacją naprzemiennej i podwójnej rośliny, w której umieszczasz tyczkę co 3 kroki. Jest to idealna technika do wyścigów ultra lub wyścigów wytrzymałościowych.

Korzyści z używania kijków do biegania

• Kijki do biegania w terenie pomogą Ci zaoszczędzić energię podczas biegu pod górę lub z góry.
• Podczas biegania po pagórkowatym terenie ramiona zapewniają dodatkową siłę, która pomaga biegać szybciej i wydajniej.
• Podczas zbiegu kijki do biegania mogą pomóc Ci trzymać się z dala od przeszkód, utrzymać równowagę i łatwo zwolnić.


clouse menu Zamknij