up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

top

Co to są kolce do biegania?

Niezależnie od tego, czy biegasz, aby zwiększyć swoje osiągi i poziom wytrzymałości, czy po prostu biegasz, aby cieszyć się trasami biegowymi, zawsze znajdziesz potrzebę rozważenia kolców do biegania.
Istnieją różne style i rodzaje kolców do krótkich sprintów, średnich i długich dystansów. Tutaj dowiesz się wszystkiego, co pomoże Ci kupić odpowiednią parę kolców do biegania.

Co to są kolce do biegania?

Kolce to buty do biegania zaprojektowane tak, aby ostatecznie zwiększyć Twoją wydajność i pomóc Ci szybciej biegać po nierównym terenie. Kolce do biegania zapewniają dodatkową przyczepność do przedniej części stopy i poprawiają krok. Kolce są lżejsze niż buty do biegania szosowego i przełajowego, dzięki czemu możesz biegać szybciej.

Rodzaje kolców do biegania

Istnieją cztery rodzaje kolców do biegania;

Kolce sprintu
Na krótkie dystanse idealne są kolce sprintu. Są dość sztywne i mają niewielką lub żadną amortyzację na piętach. Posiadają maksymalne szpilki z przodu, aby zapewnić lepszą przyczepność.

Kolce średniodystansowe 400m – 1500m
Kolce na średnim dystansie mają więcej wyściółki i amortyzacji na pięcie. Są lekkie i mniej sztywne niż kolce sprinterskie.

Kolce na duże odległości 1500 m i więcej
Kolce długodystansowe są lekkie, ale zapewniają najlepszą amortyzację. Wykonane są z cięższych i wytrzymalszych materiałów. Adidas , Nike , Asics i Joma oferują najlepsze kolce do biegania.

Kolce przełajowe wyścigi przełajowe
Kolce przełajowe przeznaczone są do biegania po trawie i nierównym terenie. Mają dłuższe szpilki i zapewniają lepsze wsparcie kostki i bezpieczne dopasowanie.


clouse menu Zamknij