up

Opcja `Zapamiętaj mnie na tym komputerze`

Wybierz opcję `Zapamiętaj mnie na tym komputerze` Jeżeli chcesz w przyszłości automatycznie logować się na tym komputerze. Twoje konto będzie zapamiętane przez 45 dni. Proszę nie używać opcji `Pamiętaj mnie` jeżeli korzystasz z publicznego komputera lub z używanego przez więcej niż jedną osobę.

top
load

Co warto wiedzieć o bateriach i ładowarkach do biegania?

Świat bez baterii i ładowarek będzie trudnym miejscem do życia. Ponieważ wszyscy w taki czy inny sposób korzystamy z urządzeń przenośnych, wartość baterii i ładowarki staje się niezaprzeczalnie znacząca. Ponieważ oba urządzenia nie tylko pomogą w korzystaniu z różnych urządzeń, ale także zapewnią nieprzerwane użytkowanie. Bateria i ładowarka są uważane za współzależne elementy każdego urządzenia, ponieważ jedno bez drugiego nie ma żadnej wartości.
Ładowarka będzie działać poprzez dostarczanie stałego źródła prądu stałego do ładowanego akumulatora. Natomiast baterie działają w taki sposób, że przechowują energię chemiczną i przekształcają ją w energię elektryczną. Bateria polega na przepływie elektronów z jednego materiału do drugiego za pomocą zewnętrznego obwodu.
Ten przepływ elektronów dostarcza prąd elektryczny, który można wykorzystać do wykonywania pracy. Aby utrzymać przepływ elektronów, naładowane jony przechodzą również przez elektrolit, który pozostaje w kontakcie z obiema elektrodami.
Różne elektrody i elektrolity są łączone i wywołują różne reakcje chemiczne, które wpływają na wydajność baterii, pod względem sposobu jej działania i potencjału ilości energii, jaką może przechowywać.
Baterie są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach, mogą być używane tak małe jak ogniwa zegarka, a nawet baterie litowo jonowe stosowane w pojazdach i wiele innych.
Poziom zużycia akumulatora w porównaniu z paliwem takim jak benzyna.
Niektóre z najbardziej znanych marek, na które można spojrzeć, kupując odpowiednie baterie; Garmin , Polar , Suunto , Black Diamond .


clouse menu Zamknij